Management.com.ua |
У 2015 році саміт ООН ухвалив 17 цілей сталого розвитку. Одна з них — відповідальне споживання та виробництво. Вона стосується бізнесу та індивідів, адже саме нераціональні методи виробництва й споживання призводять до зростання обсягу відходів і викидання товарів. Та поряд із споживацькими настроями з’являються ефективні sustainable-ініціативи відомих брендів. Креативники агентства TABASCO знайшли дві соціальні кампанії про свідоме споживання, а одну створили разом з Українським інститутом майбутнього, пише creativity.ua.
Цього літа Burger King запустив ініціативу під назвою Cows Menu. Вона покликана змінити раціон харчування корів, що скоротить кількість парникових викидів в атмосферу. Тепер корівки разом із звичною для них їжею вживають цимбопогон або «лимонну траву», що знизить щорічні викиди метану на 33%.
Новий раціон для корів фастфуд-мережа тестувала та розробляла разом із науковцями Каліфорнійського університету в Дейвісі та Автономного університету штату Мехіко. Про експеримент Burger King оголосив гучно та під музику:
У 2019 році Mastercard та шведський фінтех-стартап Doconomy запустили додаток DO. Він виконує дві функції: перша — допомагає користувачам відслідковувати свої викиди CO2, друга — повідомляє про можливості компенсації вуглецевих викидів у межах проєктів ООН. Через сервіс, наприклад, можна переказати кошти до еко-фондів та громадських організацій. Разом з тим людям пропонують замовити безпечну для клімату біорозкладну картку DO Mastercard — вона створена із перероблених матеріалів та випускається без магнітної стрічки.
Нещодавно автори-експерти Українського інститут майбутнього Яна Лаврик, Віктор Андрусів та Андрій Довжанин випустили книгу про відповідальне споживання «Кінець епохи потре*лядства». У ній зібрано понад 200 світових кейсів відповідального споживання та прогнози для 10 sustainable-галузей (sharing economy, zero waste, «зелений» бізнес, фріганізм тощо), порівняння та аналіз трендів відповідального споживання у Європі, Азії, Північній та Південній Америці, Африці, Австралії, Океанії та візія України 2030-х.
У книзі є сторінка та листівка-вкладиш, котрі створені з біорозкладного паперу з насінням. Таким чином з видання читачі можуть виростити рослину, а живу листівку надіслати друзям. Агентство TABASCO стало партнером проєкту, розробивши та втіливши креативний формат книги.