Management.com.ua |
Чому складність заважає бізнесу? Що стало «вузьким місцем» Google? Чому просте мислення вигідніше, аніж складне? Про це розповідає Кетлін Ейзенхардт (Kathleen Eisenhardt), професор наукового менеджменту та інженерії у Стенфордському університеті, співавтор книги “Прості правила: Як досягти успіху в складному світі” (Simple Rules: How to Thrive in a Complex World).
Тези Кетлін Ейзенхардт:
— Більшість успішних людей — досить прості. Те ж саме стосується компаній. Нерідко бізнеси, що мають дуже складні процеси розробки продукту, надзвичайно ефективно виробляють неправильний продукт. У той же час, коли правил у компанії взагалі нема, люди цікаво проводять час, але зрештою нічого не роблять.
— Ми дійшли висновку, що у бізнесу має бути невелика кількість правил щодо того, хто є відповідальним за що, який продукт ми виробляємо тощо. Ці правила встановлюють певні необхідні обмеження, але дають людям змогу придумувати інновації.
— Як сформулювати свої власні правила? По-перше, запитати себе: чого я прагну, що хочу отримати? Зростання компанії, збільшення прибутку чи чогось іншого? Це зазвичай визначити дуже просто. Другий крок: що з того, що ми робимо часто, не дає нам досягти цієї мети? Це визначити найскладніше. І третій крок: якими мають бути правила, виходячи з відповідей на попередні запитання?
— Коли ви мислите просто, то можете приймати рішення швидше — бо думати потрібно тільки про декілька факторів. Але простота виграє у складних формул і великих обсягів даних не тільки за швидкістю, але й за якістю. Бо коли у вас забагато інформації, ви надаєте занадто великої ваги минулому, а минуле — поганий провісник майбутнього.
Джерело: innovations