Management.com.ua  

Духовний лідер нації (к/ф “Gandhi”)

3, Червень
2013

“Спочатку тебе не помічають, потім над тобою сміються, потім з тобою борються, потім ти перемагаєш”. Ця знаменита цитата належить Махатмі Ганді, візіонеру, лідеру та ідеологу руху ненасильницького опору проти британської влади в Індії у першій половині XX століття. Саме його долі присвячено біографічний фільм “Ганді” (“Gandhi”, Великобританія, Індія, 1982).

Ім’я Махатми Ганді оточене в Індії таким же шануванням, з яким вимовляються імена святих. Духовний лідер нації, він все своє життя боровся проти релігійних воєн і насильства, що роздирали його країну. Свободу Індія отримала завдяки ненасильницькому опору, а не завдяки революціям і кровопролиттю.

Трейлер фільму

Весь фільм

Зараз, коли “Ганді” переміг у 8-ми з 11-ти номінацій на Оскар (включаючи нагороду “Найкращий фільм”), отримав 5 Золотих Глобусів і 5 премій Британської академії кіно і телебачення, дивно, що свого часу жодна з кіностудій не виявила ані найменшої зацікавленості у фінансуванні картини.

Картина починається з передмови:

“Жодне людське життя не може бути описане в одному оповіданні, і особливо це стосується Ганді, чий життєвий шлях був так тісно переплетений з боротьбою його народу за свободу. Неможливо в достатній мірі розповісти про кожну подію, всі діяння і жертви видатних чоловіків і жінок, кому він і Індія так сильно зобов’язані. Все, що ми могли зробити – бути вірними духу в описі його шляху і знайти в кожному глядачеві шлях до серця людини…”

Це фільм, який потрібно дивитися обов’язково. Він гідний свого героя. А Ганді – абсолютно унікальна в контексті світової історії людина, яка не керувала державою, яка не була політичним лідером, але думка якої була вирішальною для мільйонів. “Махатма” перекладається як “велика душа”, і ця людина воістину була саме такою, хоча сам Ганді цей титул так ніколи і не прийняв.

За матеріалами afisha.mail.ru


Кількість переглядів: 3071

Догори