Management.com.ua  

Пропаганда безвідповідального водіння у рекламі від Toyota

15, Листопад
2012

У новому рекламному ролику від компанії Toyota показана вигадана реальність в безіменному місті, обгородженому високою стіною. Головний герой ролика веде машину Toyota GT86 на великій швидкості по місту, обганяючи інші автомобілі і збиваючи сміттєві баки. За ним починають гонитву, але героєві вдається втекти від переслідування і виїхати за межі міста – там він проїжджає крізь стіну з пікселів і опиняється в реальному світі.

Але Британський комітет рекламних стандартів (ASA) заборонив цей рекламний ролик за пропаганду безвідповідального водіння. У компанії Toyota у відповідь на претензії ASA заявили, що дія ролика спеціально розгортається в антиутопічному світі, в якому справжні предмети і почуття заборонені. На думку авторів ролика, реклама не показує безвідповідального водія – навпаки, в ній видно, що машина знаходиться під постійним контролем героя. Це ж, на їхню думку, підкреслюють і сцени погоні, які демонструють не порушення правил дорожнього руху і перевищення швидкості, а надійний зв’язок між водієм і машиною в будь-яких ситуаціях.

Окрім того, в Toyota відзначили, що ASA отримала всього дві скарги на рекламу, в той час як ролик на YouTube переглянули 1,3 мільйона осіб (на даний момент вже понад 2,2 млн.).

Тим не менш, Британський комітет рекламних стандартів визнав, що “стилізований характер ролика ідеалізує небезпечну манеру водіння”, а сам ролик пропагує безвідповідальну поведінку. Наразі Toyota заборонили демонструвати цю рекламу в нинішньому вигляді.

Джерело: MMR


Кількість переглядів: 2053

Догори