Management.com.ua  

Рецензія на фільм “Нафта” (“There Will Be Blood”, 2007)

21, Травень
2013
Рецензія на фільм "Нафта" ("There Will Be Blood", 2007)

Дія фільму “Нафта” (“There Will Be Blood”, США, 2007) відбувається в кінці 1920-х років у Каліфорнії і описує зліт нафтовидобувної компанії, що належить амбітному і бездушному магнатові Плейнв’ю. Роман Ептона Сінклера “Нафта”, що послужив частковою літературною основою для фільму Пола Томаса Андерсона, був присвячений каліфорнійському нафтовому буму, викриттю жадібності, цинізму і язв корупції. Андерсон мислить категоріями метафізичними: його фільм починається з виробничого епосу, що вже саме по собі незвичайне поєднання, і дуже швидко переходить у напіввізійне полотно, яке дає величну картину пекла на реалістичному нафтоносному грунті.

Трейлер фільму

Головний герой, нафтовик Деніел Плейнв’ю, геніально зіграний Деніелом Дей-Л’юїсом, – “збірний пункт” чи не всіх великих одержимих, які є значущими для американської свідомості. Нью-Йоркські критики порівняли цього персонажа з капітаном Ахавом з “Мобі Діка”, проте сам Пол Томас Андерсон часто проводить паралель між Плейнв’ю і Дракулою: подібно до останнього, герой Дей-Л’юїса висмоктує життєвий сік з матерії, тільки в його випадку матерія – земля, а життєвий сік – нафта. Накульгуючи, як диявол, Плейнв’ю обходить і привласнює територію за територією, а там, де неможливо уламати або заламати власників землі, дренує грунт, викачуючи нафту із “заповідної” зони.

Фрагмент фільму

Загалом, фільм Пола Томаса Андерсона – найкраща кіноілюстрація до “Протестантської етики і духу капіталізму” Макса Вебера. Господь обрав тих, хто правильно вклав гроші і з толком витратив прибуток. Тому справжній одержувач і акціонер благодаті – не екзальтований пройдисвіт, який з успіхом заснував сміхотворну церкву Третього Одкровення, але не сповіщений вчасно Богом про трагічне зниження курсу акцій, а мільйонер-вбивця, який спекулює нафтою, брехнею і сімейними цінностями. Саме його режисер витягне з бруду бурової свердловини і помістить у фіналі в ідеальний мізантропічний особняк.

За матеріалами www.kinoafisha.spb.ru


Кількість переглядів: 2462

Догори