Management.com.ua  

Штучний інтелект у 2025 році: Які тренди чекають на нас попереду?

5, Лютий
2025

Однією з найбільших бізнес-новин 2024 року стало стрімке зростання генеративного штучного інтелекту в різних галузях і секторах. Про це говорять цифри: нещодавнє дослідження Wharton School показало, що у 2023 році лише 37% великих фірм використовували штучний інтелект щотижня, але у 2024 році ця цифра зросла до 72%. Лінн Ву (Lynn Wu), професорка Wharton School з операцій, інформації та рішень, очікує, що тренд на зростання збережеться і в 2025 році.

«Я думаю, що це дуже індивідуально, як для людей, так і для компаній, — з’ясувати, який найкращий варіант використання буде саме для вас. Це буде ключем до розкриття переваг ШІ», — сказала вона в інтерв’ю Wharton Business Daily на SiriusXM.

Ву зазначає, що гонка за впровадженням ШІ у повсякденну діяльність не має жодних ознак уповільнення. Однак курс буде змінюватися в міру розвитку технології. Це пов’язано з тим, що це пов’язано з деякими невід’ємними проблемами. По-перше, це вартість.

Хоча такі моделі, як ChatGPT і Microsoft Copilot, є безкоштовними для громадськості, Ву попереджає, що інструменти ШІ «насправді дуже, дуже дорогі». Основний закон попиту і пропозиції диктує, що експоненціальне зростання, як правило, робить технології дешевшими, оскільки вони стають більш доступними і конкурентоспроможними. Але Ву не вірить, що так буде у випадку зі штучним інтелектом.

«Це висококонцентрована індустрія з кількома гравцями на кожному рівні стека ШІ, тому він ніколи не буде настільки дешевим через концентрацію галузі», — каже вона.

Другою важливою проблемою є обмеженість даних. ШІ все ще перебуває на кривій зростання, оскільки він будується на всіх людських знаннях. У якийсь момент моделі вичерпають наявні знання.

«При використанні нинішніх методів продуктивність технології поступово погіршується, оскільки згенеровані машиною дані, коли вони потрапляють в алгоритм ШІ, дають менше користі, ніж людські дані», — зауважує Ву.

Незважаючи на подвійні сили, що стримують розвиток ШІ — вартість і обмеженість даних, — Ву вважає, що є ще багато можливостей для прогресу. Вона очікує, що 2025 року компанії будуть експериментувати зі штучним інтелектом, щоб знайти більшу взаємодоповнюваність із людьми. Фірми, які зможуть з’ясувати, які завдання найкраще підходять для працівників, які краще виконувати лише машинами, а які потребують поєднання обох, зможуть впроваджувати ШІ найефективніше.

Звичайно, їм все одно доведеться остерігатися галюцинацій — схильності ШІ видавати неправдиву інформацію.

«Одне з хороших емпіричних правил полягає в тому, що якщо ви вже вправні в [чомусь], штучний інтелект допоможе вам ще більше. Але якщо ви ще не достатньо вправні або маєте дуже рудиментарні знання, я б використовувала ШІ з обережністю, тому що він може викликати галюцинації», — каже Ву. «Він скаже вам речі, які звучать дуже правдиво, але насправді не є такими. І саме тут людині, яка не має глибоких знань, важко розібратися».

Ву, чиї дослідження фокусуються на тому, як технології впливають на інновації та робочу силу, каже, що ШІ пропонує величезні переваги для підприємців. Він допомагає створювати прототипи продуктів за менший час і забезпечує безперервний цикл зворотного зв’язку для їхнього вдосконалення.

«Одна з ключових речей, яку ми виявили в нашому нещодавньому дослідженні, полягає в тому, що ШІ дійсно прискорює розробку прототипів», — сказала вона, використовуючи приклад створення реклами. «Раніше вам доводилося створювати рекламу самостійно, придумувати образ, якого актора використовувати. Тепер все це генерується автоматично, тож ви можете вирішити, що хочете мати 10 різних копій».

Проте навіть перебуваючи в захваті від турбо-інновацій, Ву піднімає червоний прапорець. Це пов’язано з обмеженням даних. За словами Ву, близько 80% інновацій є інкрементальними, створеними шляхом рекомбінації або налаштування вже існуючих речей, і саме тут ШІ сяє, каже Ву. Але інші 20% — це «радикальні інновації», які походять від розробки чогось абсолютно нового. Наразі незрозуміло, яку роль відіграватиме ШІ, якщо взагалі відіграватиме, в таких розробках.

«Насправді нам потрібно захищати ці радикальні інновації більше, ніж раніше», — наголосила вона.


Кількість переглядів: 650

Догори