Management.com.ua  

Арун Сундарараджан про капіталізм натовпу

11, Грудень
2017

Професор Нью-Йоркського університету та автор книги The Sharing Economy Арун Сундарараджан (Arun Sundararajan) під час виступу в компанії Google розповів про те, які сфери може зачепити шерингова економіка у майбутньому, а також як вона змінюватиме моделі працевлаштування.

Деякі тези Аруна Сундарараджана:

— Зараз ми спостерігаємо новий спосіб організації економічної діяльності, і він впливатиме на саме поняття “мати роботу”. В основі цих змін лежить те, що я назвав капіталізмом натовпу (crowd-based capitalism).

— Коли я був дитиною, то дивився по телевізору контент, який робили переважно великі корпорації, а каналами володіла держава чи, знову ж таки, великий бізнес. Зараз моя донька майже не дивиться телевізор, натомість дивиться YouTube. YouTube — це платформа, яка належить великій компанії, але контент тут різноманітний. Щось створено окремими особами, щось — групами, щось — малим бізнесом, щось — великим. Але головне, що ми вже відійшли від моделі, коли контент виробляється корпораціями.

— Те ж саме відбувається у багатьох сферах діяльності. Скажімо, якщо ви хочете бути філантропом — то можете піти на Kickstarter. Краудфандинг дозволяє стартапам отримати фінансування, причому інвестором може бути хто завгодно: починаючи від професіонала і закінчуючи звичайною людиною. Приклад — британський ресурс Funding Circle. Середній розмір позики тут — 50 тис. фунтів, але ви отримуєте їх не від банку, а від більш ніж 200 позичальників.

— Я вірю, що у майбутньому капіталізм натовпу зачепить і такі сфери, як виробництво та постачання енергії. Як тільки сонячні батареї зможуть надійно зберігати енергію, з’явиться чимало локальних мереж і платформ, де люди зможуть продавати надлишки акумульованої енергії тим, хто її потребує.

— Шерингова економіка — це щось набагато масштабніше за ті компанії, про які можна почути у новинах (Uber, Airbnb тощо). Бізнеси, які вже працюють у новій парадигмі, складають половину ВВП у розвинених країнах.

— У кінці XX століття п’ять з шести американців працювали на корпорації. Це стало домінуючою моделлю — як заробляти собі на життя. Але тепер з’явилась нова альтернатива: замість того, щоб акумулювати ресурси, наймати працівників і виробляти продукти, інституції можуть агрегувати те, що виробляють чи пропонують різні люди.

Джерело: open


Кількість переглядів: 1026

Догори